slaider blog

Blog

Home » Blog » Jak budowane są kontenery socjalne?

Jak budowane są kontenery socjalne?

Na placach budowy często można zobaczyć charakterystyczne małe „domki”. Są to kontenery socjalne, które pełnią różne funkcje w zależności od potrzeb pracowników czy charakteru pracy. Ich zaletą jest fakt, że nie są na stałe związane z podłożem, więc można w dowolnej chwili je wybudować, zdemontować i przenieść w inne miejsce. Nie ma także problemu z dopasowaniem wielkości kontenera oraz rozmieszczenia wewnątrz niego.

Jak powstaje kontener socjalny?

Modułowa konstrukcja kontenerów socjalnych sprawia, że ich budowa nie trwa długo, co jest bardzo wygodne. Zainteresowany postawieniem tego typu budowli Klient powinien przemyśleć to, ile chce „domków” oraz co ma być ich przeznaczeniem. Projekt można wybrać z dostępnego katalogu, jeśli jednak żaden nie odpowiada potrzebom zainteresowanej osoby, nie ma problemu z zaaranżowaniem kontenera według własnych upodobań. Także to, z jakich materiałów mają one być wykończone, zależy od decyzji Klienta. Kontenery socjalne składają się ze stalowej ramy tworzącej konstrukcję. Ściany są zazwyczaj zrobione z blachy, zabezpieczonej przed korozją oraz dodatkowo wzmocnionej np. wełną mineralną. Ma ona również właściwości termoizolacyjne, więc świetnie tłumi dźwięk. Z kolei podłoga oprócz blachy, składa się z płyty wiórowej oraz wykładziny PCV. Oczywiście wszystkie te elementy muszą być dostosowane do preferencji Klienta.

Warto dodać, że izolacja termiczna zapewnia komfort użytkowania kontenera niezależnie od pory roku. Kontenery socjalne mogą być szatnią, przebieralnią czy tymczasowym domem dla robotników, więc nierzadko trzeba też zatroszczyć się o montaż instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz elektrycznych, obejmujących oświetlenie, gniazda wtykowe, a także tablicę bezpiecznikową. Zgodnie z życzeniem Klienta, firma zadba o wyposażenie kontenera w dowolny sposób. Oznacza to, że w tego typu „domku” może być wydzielona przestrzeń na kuchnię, sypialnię i łazienkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoby przebywające w kontenerze poczują się komfortowo oraz wypocząć po dniu pracy.