slaider blog

Blog

Home » Blog » Jak mieszkać tanio i ekologicznie?

Jak mieszkać tanio i ekologicznie?

Obecne koszty budowy domu lub zakupu mieszkania sprawiają, że wiele osób odkłada swoje marzenia o własnym kącie, na później. Warto jednak pamiętać, że oprócz tradycyjnych rozwiązań istnieją także nowoczesne, ciekawe opcje, które pozwalają mieszkać tanio i ekologicznie. Jedna z możliwości to dom z kontenerów. Dlaczego jest on tak popularny w naszym kraju? I jakie są główne zalety tego pomysłu? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Domy z kontenerów jako sposób na mieszkanie tanio i ekologicznie

Biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny materiałów budowlanych oraz konieczność dopełnienia licznych formalności, domy z kontenerów są naprawdę ciekawym rozwiązaniem, dostępnym dla każdego. Co więcej, są one ekologiczne. Jak to możliwe? Część kontenerów wykonana jest z materiałów uznawanych za odpady, które były wcześniej wykorzystane w innych branżach. Nadanie im drugiego życia sprawia, że do środowiska nie trafia kolejna porcja obciążających surowców i że możliwe jest ponowne wykorzystanie ich potencjału. Ciekawą opcją jest także zakup kontenera używanego, który jest poddawany procesowi czyszczenia, a następnie przerobienia na budynek dopasowany do oczekiwań klientów.

Dom z kontenerów jest także tani – zarówno w stworzeniu, jak i w utrzymaniu. Na uwagę zasługują przede wszystkim różnego typu przyłącza i instalacje, które powinny być jak najprostsze. Dodatkowo kontenery do zamieszkania – chociaż wygodne i funkcjonalne – są zazwyczaj niewielkie. To oznacza, że ich ogrzanie nie jest problemem nawet w czasie mroźnej zimy. Efektywny źródłem ciepła jest m.in. dwufunkcyjny kocioł gazowy.

Jakie są dodatkowe zalety domów z kontenerów?

Warto jednak podkreślić fakt, że istnieje dużo więcej zalet, jakimi wyróżniają się domy z kontenerów. Oto kilka najważniejszych cech:

  • konstrukcje te są estetyczne, co oznacza, że zarówno w środku, jak i na zewnątrz nie różnią się od tradycyjnych budynków, 
  • domy te są szybkie w realizacji, ponieważ czas oczekiwania wraz z montażem trwa zazwyczaj kilka tygodni,
  • budynki te są mobilne – można je w każdej chwili przenieść w inne miejsce, a także powiększyć o kolejne moduły,
  • domy z kontenerów są wygodne i dopasowane do potrzeb domowników; nie mają nic wspólnego z zaniedbanymi barakami, a przeciwnie: wyróżniają się estetyką, solidnością, funkcjonalnością i oryginalnością.

Jeśli więc chcesz mieszkać tanio i ekologicznie, sprawdź naszą ofertę!